Wpis do CENTRALNEJ EWIDENCJI I INFORMACJI O DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZEJ (CEIDG)

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (tekst jednolity: Dz.U. z 2013 r., poz.672 z późn. zm.).

Miejsce załatwienia

Aby zarejestrować działalność gospodarczą jako osoba fizyczna można wybrać jeden z trybów postępowania:

·         Zalogować się do CEIDG, wypełnić wniosek on-line i złożyć (podpisać) go elektronicznie

(osoby posiadające podpis elektroniczny z kwalifikowanym certyfikatem lub profil zaufany).

·         Bez logowania się do CEIDG, przygotować wniosek on-line i podpisać go w dowolnej gminie (należy zapamiętać nr wniosku).

·         Pobrać i złożyć wniosek papierowy w gminie. Gmina przekształci go na wniosek elektroniczny.

·         Przesłać wniosek listem poleconym do wybranej gminy. Podpis musi być notarialnie potwierdzony.

Wniosek CEIDG-1 wraz z załącznikami i instrukcją jego wypełnienia dostępny jest pod adresem www.ceidg.gov.pl  w zakładce FORMULARZE I INSTRUKCJE.

Więcej informacji można uzyskać na stronie http://www.ceidg.gov.pl

Opłaty

Wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji I Informacji O Działalności Gospodarczej jest zwolniony z opłat.

Miejsce złożenia dokumentów

Urząd Gminy Działdowo
ul. Księżodworska 10
pok. Nr 22

godziny przyjęć:
Poniedziałek- piątek: 7:30 - 15:30

Sposób i termin załatwienia sprawy

Organ Gminy przekształca wniosek o wpis do CEIDG w formę dokumentu elektronicznego najpóźniej do końca kolejnego dnia roboczego po dniu złożenia wniosku.

AKTUALNOŚĆ WPISU PRZEDSIĘBIORCY FIGURUJĄCEGO W CEIDG POTWIERDZA SIĘ BEZPOŚREDNIO NA STRONIE CEIDG POPRZEZ PODGLĄD LUB WYDRUK, KTÓRY NIE WYMAGA PODPISU.

Przedsiębiorca jest zobowiązany zgłaszać wszelkie zmiany dotyczące wpisu do CEIGD w ciągu 7 dni od ich zaistnienia.

Tryb odwoławczy

Organem ewidencyjnym jest Minister Gospodarki.

Czynność Organu Gminy związana z przyjęciem wniosku, przekształceniem go w formę dokumentu elektronicznego i przesłaniem do Centralnej Ewidencji I Informacji O Działalności Gospodarczej (CEIDG) jest czynnością materialno-techniczną, od której nie przysługuje odwołanie.